Dzień Kobiet w przedszkolu

8 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet! To wyjątkowe święto ustanowione w 1910 roku jako dzień uznania zasług wszystkich kobiet na świecie bez względu na podziały narodowościowe, kulturowe itp.

Z tej okazji przedszkolaki poznały kobiety, które szczególnie wyróżniły się na przestrzeni wieków m.in. Marię Skłodowską-Curie, Elżbietę II, Amelię Earhart, Coco Chanel, Marylin Monroe Fridę Kahlo, Jane Austen, czy Helen Keller. Następnie przyszedł czas na kreatywne zadania oraz ulubione zabawy dziewcząt, przy których wszyscy wesoło spędzili dzień.

Na koniec, aby podkreślić ten wyjątkowy dzień, chłopcy obdarowali dziewczynki i Panie wspaniałymi prezentami. Uśmiechów i uścisków nie było końca!

Autor: Katarzyna Stępień